Česká a slovenská republika

 |  přihlášení | registrace
      Košík je prázdný   |  Jak nakupovat

Zpravodaj Embt.biz 12/2016

úterý, 6. prosince 2016

 


VÁNOČNÍ ZPRAVODAJ 2016

Krátké zprávy, novinky, zajímavosti a obchodní nabídky pro prosinec roku 2016.

Využijte Vánoční AMNESTII
Pro všechny, kteří chtějí používat nejnovější verzi vývojových nástrojů Delphi, C++Builder nebo RAD Studio a přitom ušetřit, spustila společnost Embarcadero Vánoční AMNESTII. Za cenu upgrade si tak může licenci pořídit každý, kdo již vlastní libovolnou předchozí verzi, a to bez ohledu na její stáří či edici. Pokud uvítáte plnou podporu Windows 10, které jsou dnes již instalovány na více jak 400 miliónech zařízeních, neváhejte. Amnestie je v platnosti do 21. 12. 2016.

Ušetřete na dárky pod stromeček!
Společnost Embarcadero prodloužila až do 21. 12. 2016 slevy na licence vývojových nástrojů Delphi, C++Builder nebo RAD Studio 10.1 Berlin. U edic Professional se jedná o slevu 10%, u edic Enterprise 15% a u edice Architect pak o celých 20%. Slevy se vztahují jak na nově zakoupené licence, tak na upgrade z předchozích verzí. Nabídka je platná na pojmenované, síťové pojmenované a sdílené síťové licence, naopak vyjmuty jsou školní licence a balení pro pěti či deseti licencích. Slevy je možno kombinovat s amnestií!

RAD Server a brzy i podpora Linuxu
Pro větší podniky je stále důležitější integrace mobilních zařízení a IoT s interními systémy. Ideálním řešením je využití vícevrstvé architektury. Přenesení aplikační logiky na střední vrstvu nemusí být ani složité ani drahé. Levnější nasazení přinese podpora operačního systému Linux, která je plánována na začátek roku 2018. Ke každé licenci vývojových nástrojů Delphi, C++Builder nebo RAD Studio edice Enterprise získáte o tři měsíce delší předplatné, takže máte nejen jistotu, že v rámci předplatného získáte novou verzi s překladačem pro Linux, ale je velká šance, že zdarma získáte i další novou verzi. Pokud sáhnete po edici Architect, máme pro Vás jako bonus neomezenou a trvalou licenci aplikačního serveru RAD Server pro nasazení Vašich aplikací. Obě akce jsou platné do 21. 12. 2016.

Embarcadero začala oceňovat nejlepší CoolApp!
V minulém čísle našeho zpravodaje jsme Vás informovali o nové iniciativě společnosti Embarcadero, která vybírá a oceňuje nejlepší či nejzajímavější aplikace vytvořené v prostředích Delphi nebo C++Builder. Minulý měsíc byl za vítěze zvolen grafický nástroj Expresii. Aplikace používá sofistikované algoritmy pro simulaci různých způsobů kreslení a malby. Kromě samotných grafických efektů stojí za vyzdvižení rychlost výpočtů, které na pozadí probíhají a plynulost zobrazení.

Instalace Update 2 je zase o něco "chytřejší"
Nový webový instalátor dále zjednodušuje proces přechodu na vyšší verzi. I když je stále třeba původní verzi odinstalovat, učiní to nyní instalátor po potvrzení požadavku automaticky. Navíc zachová stávající nastavení v registrech Windows, takže dodatečná konfigurace prostředí je potřeba jen ve výjimečných případech (platí pro verze XE8 a vyšší). Jelikož Update 2 je určen pouze uživatelům s aktivním předplatným, zkontrolujte si, prosíme, před jeho instalací v aplikaci License Manager datum expirace předplatného. Předejdete tak situaci, kdy je původní verze produktu odinstalována a nová se z důvodu propadlé nebo špatně zapsané služby předplatného nenainstaluje. Při odinstalaci starších verzí Vám mohou pomoci návody technické podpory.

Místo tradičního vánočního přání posíláme všem našim milým zákazníkům, partnerům, přátelům a kamarádům příběh o řešení útrap programování ve formě limeriků (co je to limerik se dočtete třeba zde):

Delphi od Ježíška.

Mladičký vývojář názor měl niterný:
Delphi je pro vývoj nástroj fakt příšerný.
Lepší jsou novější jazyky,
Delphi je nástroj pro laiky.
Starý je, pomalý, exe kód průměrný.

Když mu pak svěřili projekt pro vedení,
nečekal nikdo, že názor svůj pozmění.
IoT, cloudy a mobily,
pýchy ho obratem zbavily.
Pod tlakem na lhůty propadl zděšení.

Ježíšek darem však odstranil problémy.
(S Delphi lze potíže řešiti bez trémy.
Každému přijde vhod
jediný zdrojový kód
pro všechny cílové provozní systémy.)

Veselé Vánoce a mnoho úspěšných projektů vytvořených a zprovozněných pomocí RAD Studia, Delphi a C++Builderu v průběhu celého roku 2017 přeje tým společnosti Embt.biz.
Máme se v příštím roce všichni na co těšit!

Novinky EMBT.BIZ na Twitteru
Pokud máte zájem dozvědět se všechny novinky společnosti Embt.biz tak rychle, jak je jen možné, můžete se přihlásit k odběru tweetů @Embt_cz.
Embt.biz s.r.o.
Zastoupení Embarcadero pro ČR a SR
Belgická 15, 120 00 Praha 2, Czech republic
Tel: +420 273 132 190