Česká a slovenská republika

 |  přihlášení | registrace
      Košík je prázdný   |  Jak nakupovat

Zpravodaj Embt.biz LÉTO 2017

středa, 9. srpna 2017

Zpravodaj Embt.biz


ZPRAVODAJ LÉTO 2017

Krátké zprávy, novinky, zajímavosti a obchodní nabídky pro léto roku 2017.

Na trhu je nová kniha o Delphi!
Autorem je Pawel Glowacki, se kterým se vývojáři v České republice měli možnost již mnohokrát setkat při uvádění nových verzí RAD Studia. Kniha má téměř pět set stránek rozdělených do dvanácti kapitol. Pawel se věnuje vývoji aplikací pro mobilní zařízení s operačními systémy iOS a Android. Kniha provádí čtenáře celým procesem od instalace vývojového prostředí až po umístění hotové aplikace na aplikační obchod. Samotnému jazyku ObjectPascal je věnována jen jedna z kapitol, protože těžištěm publikace je knihovna FireMonkey a její použití při tvorbě aplikací nezávislých na platformě. Stranou nezůstala ani témata jako například vícevrstvá architektura, cloudy, internet věcí či BigData.

Ochrana duševního vlastnictví
Softwarové pirátství, tedy používání nelegálních kopií počítačových programů, je celosvětovým problémem. Společnost Embarcadero nabízí technologii AppAnalytics, kterou mohou vývojáři využít nejen pro sběr analytických
informací, ale rovněž pro ochranu duševního vlastnictví při šíření svých aplikací. Počínaje verzí Berlin je tato ochrana použita i v nástrojích Delphi, C++Builder i RAD studio. Při pokusu o registraci verze s omezenou či odstraněnou funkčností ochranných prvků, falešným sériovým číslem nebo aplikací tzv. cracku tak Embarcadero získává podrobné a přesné informace o počítači, na kterém k incidentu došlo. Kvalitu získaných dat potvrzuje vysoké procento případů, kdy se daří soudní nebo mimosoudní cestou uplatnit náhradu škody. Při jejím vyčíslení vychází společnost z ceny RAD Studia Architect spolu s předplatným na tři roky, navýšenou o penalizaci ve výší 15 % ceny licence. Pokud se trápíte s nějakým instalačním či registračním problémem, doporučujeme vám neobcházet bezpečnostní mechanismy v produktech a místo toho se obrátit na místní zastoupení Embt.biz s.r.o., které vám pomůže problém vyřešit tak, abyste se nedostali do právních potíží.

Více zde.

Delphi slaví 22 let!
Populární vývojové prostředí Delphi spatřilo poprvé světlo světa roku 1995. Na oslavu jeho 22. narozenin nabízí společnost Embarcadero uživatelům možnost zvýhodněného nákupu nejen Delphi, ale rovněž C++Builderu či RAD Studia. Edice Enterprise a Architect lze až do 31. 08. 2017 zakoupit se slevou 22%, nebo za standardní cenu, avšak se službou předplatného a technické podpory prodlouženou na celých 22 měsíců! Nová licence Delphi Enterprise tak nyní vyjde levněji než edice Professional s přídavnými balíčky, navíc s podporou vícevrstvé architektury!

I s edicí Professional lze ušetřit
Do 31. 08. 2017 lze vývojová prostředí Delphi, C++Builder a RAD Studio v edici Professional zakoupit s 10% slevou proti běžným cenám. Slevu lze uplatnit na nové licence, upgrade (včetně upgrade z volně dostupné edice Starter), síťové licence i multilicenční balení. Edice Professional standardně nenabízí ovladače pro vývoj C/S databázových aplikací ani podporu vývoje mobilních aplikací pro Android a iOS. Požadované funkce však lze dokoupit samostatně formou rozšiřujících balíčků "FireDAC Add-On" a/nebo "Mobile Add-On".

Tokyo 10.2 Update 1 je zde.
Byla uvolněna dlouho očekávaná aktualizace pro vývojová prostředí Delphi, C++Builder a RAD Studio 10.2 Tokyo. Update 1, který je k dispozici všem uživatelům s aktivní službou předplatného a technické podpory, přináší více než 200 oprav a vylepšení, včetně:
  • Doplnění podpory pro práci s RunTime balíčky v prostředí Windows 10 Creators Update
  • Podporu generování souborů typu .ipa pro iOS 10.3 a XCode 8.3 pro nasazení aplikací na Apple App Store
  • Rozšířenou podporu nejnovějších verzí systémů Windows, Linux, MacOS, iOS a Android
  • Aktualizace kompilátoru a linkeru pro C++
Více zde.

Integrace aplikací ve stylu RAD
Nástroje pro rychlý vývoj aplikací (RAD) jsou v dnešním světě neustálých změn nepostradatelným pomocníkem. S novým rozšířením pro Delphi a C++Builder lze nově tento přístup aplikovat i na integrační projekty. Konektory společnosti CData jsou dodávány ve formě standardních ovladačů pro technologii FireDAC a umožňují komunikaci s externími systémy pomocí jazyka SQL. Pokud pracujete na integračních projektech, potřebujete přesunovat data mezi různými komerčními systémy nebo se prostě nechcete dlouze učit další API, manuálně programovat výměnu dat a ošetřit budoucí nepředvídatelné změny komerčních systémů v čase, máte nyní snazší možnost práce s jejich daty pomocí podnikových konektorů. Ty jsou dostupné pro populární podnikové systémy z oblastí ekonomiky, účetnictví, řízení vztahů se zákazníky nebo řízení podnikových zdrojů. Dále jsou zde obsaženy konektory pro cloudové služby, platební systémy, datové formáty či sociální sítě. Konektory lze zakoupit v sadách Enterprise nebo Enterprise+. Více zde.

Novinky EMBT.BIZ na Twitteru
Pokud máte zájem dozvědět se všechny novinky společnosti Embt.biz tak rychle, jak je jen možné, můžete se přihlásit k odběru tweetů @Embt_cz.
Embt.biz s.r.o.
Zastoupení Embarcadero pro ČR a SR
Belgická 15, 120 00 Praha 2, Czech republic
Tel: +420 226 201 960