Česká a slovenská republika

 |  přihlášení | registrace
      Košík je prázdný   |  Jak nakupovat

Všechno o EDN

Embarcadero Developer Network (EDN)

Ve chvíli, kdy zákazník zakoupí od společnosti Embarcadero libovolný produkt, nebo se jen rozhodne jej vyzkoušet, je požádán, aby si založil vlastní uživatelský účet na EDN, který je používán nejen pro nastavení uživatelského profilu a preferencí, ale především pro registraci zakoupených produktů Embarcadero a získávání oprav, úprav i nových verzí produktů.

Proč musím mít EDN účet

To, že od nás zakoupíte některý z nabízených vývojových nástrojů, nevnímáme jen jako jednorázový prodej, ale jako počátek dlouhodobého vztahu. Plně si uvědomujeme, že vývojové nástroje jsou zpravidla výrobním prostředkem a pro vývojáře je mimo vlastního produktu velmi důležitý přístup k informacím a možnost jejich sdílení s ostatními uživateli. Účet EDN umožňuje společnosti Embarcadero jednoznačně identifikovat uživatele a poskytnout mu tak lepší a především cílené informace a služby.

Založení účtu

Účet EDN si lze založit kdykoliv, a to i v případě, že žádný produkt společnosti Embarcadero nevlastníte. Jediným požadavkem je platná adresa elektronické pošty, která slouží jako unikátní identifikátor. Vlastní proces založení EDN účtu je velmi rychlý a jednoduchý:

1)      Ve svém oblíbeném prohlížeči zadáte adresu http://edn.embarcadero.com/

V hlavičce klikněte na odkaz „LOG ON"

1_LOG_ON

2)      V dialogu pro přihlášení kliknete na tlačítko „Join Today"

5_Prihlaseni_Join

Otevře se formulář, v kterém je třeba vyplnit všechny povinné údaje (jsou označeny hvězdičkou). Zvláštní pozornost doporučujeme věnovat volbě e-mailové adresy. V případě, že se jedná o podnikový účet, je nanejvýš vhodné zvolit adresu, která není závislá na konkrétní osobě. Pokud neurčíte jinak, bude tato adresa použita rovněž jako uživatelské jméno (doporučená praxe). V každém případě si zvolené přihlašovací údaje co nejlépe uschovejte. Pro uživatele, kteří jsou na Internetu aktivní a nechtějí spravovat desítky různých uživatelských jmen a hesel, rozšířilo Embarcadero EDN o podporu použití technologie OpenID.

3)      Potvrdíte a odešlete zadané údaje

Posledním krokem je odeslání zadaných údajů tlačítkem „Create Account" (vytvoření účtu). Před tím však ještě můžete pomocí zaškrtávacích boxů určit, zda si přejete odebírat informace týkající se nových verzí produktů či připravovaných akcí, jako jsou konference, semináře nebo speciální cenové nabídky. Obě volby však je možno v libovolném pozdějším okamžiku opět zrušit.

7_Create_acc

OpenID

Na Internetu je stále běžnější, že když si z nějakého serveru potřebujete stáhnout byť jediný dokument, je po Vás vyžadována registrace. Ta je zpravidla bezplatná, ale je třeba znovu a znovu vyplňovat osobní údaje a vymýšlet stále nová přihlašovací jména a hesla. OpenID je technologie, která  umožňuje mít jediný účet u vybraného poskytovatele a jeho prostřednictvím se hlásit k jednotlivým serverům a službám. V České republice si lze OpenID účet bezplatně vytvořit například na serverech Seznam nebo Google. Jednoduchý návod naleznete zde.

Založení EDN účtu s využitím autentizace prostřednictvím OpenID je velmi jednoduché.

1)      Otevřete stránky EDN (http://edn.embarcadero.com/) a v hlavičce klikněte na odkaz „LOG ON"

1_LOG_ON

2)      V dialogu pro přihlášení kliknete na tlačítko „Login using OpenID credentials"

5_Prihlaseni_OpenID

3)      V dialogu vyplníte Vaše OpenID a stisknete tlačítko „Login".

5_Prihlaseni_OpenID_2

4)      Budete přesměrováni na svého poskytovatele OpenID a požádáni o zadání hesla

OpenID_prihlaseni

OpenID_prihlaseni_2

5)      Váš poskytovatel OpenID Vás identifikuje a předá serveru EDN potřebné informace.

Správa účtu

EDN plní především roli informačního portálu pro více než 3 miliony našich stávajících uživatelů. Aby se každý z nich dostal rychle a co nejjednodušeji k požadované informaci, nabízí EDN vysokou míru personalizace.

Lokalizace nabídek EDN

Ještě před vlastním přihlášením klikněte v horní liště na nabídku jazyků (standardní nastavení je „ENGLISH"). Kromě češtiny si lze vybrat z dalších více než 20 variant.

9_Horni_Lista_jazyk

Pokud by se Vám mezi nabízenými jazyky čeština neobjevila, zkontrolujte, že „LOCATION" je nastavena na  „All Other". Změna jazyka ovlivňuje pouze nabídky, nikoliv vlastní obsah EDN!

10_LokalizovanyEDN

Změny v nastavení

Po přihlášení k Vašemu EDN účtu se v horní liště stránky zobrazí položka „MY ACCOUNT" („MŮJ ÚČET" pokud jste zvolili lokalizovanou podobu stránek)

9_Horni_Lista_MyAccount

V levé části obrazovky naleznete sloupec nabídek. V sekci „Manage my account" jsou k dispozici následující volby:

„Edit my account information" - Zde lze změnit veškeré kontaktní údaje vyjma uživatelského jména a hesla.  V sekci „Please tell us about yourself" pak můžete personalizovat obsah stránek pomocí označení produktů a témat, která Vás zajímají.

„Change my login details" - Zde je možné změnit přihlašovací údaje, tedy uživatelské jméno nebo heslo pro přístup k EDN účtu.

„Change my contact preferences" - V této sekci máte možnost provést změny nastavení týkající se zasílání informací.

„Manage my OpenID associations" - V případě, že používáte přihlašování prostřednictvím služby OpenID, zde můžete provádět změny v jejím nastavení.

Zapomenuté heslo

Zapomenutí hesla je naprosto běžnou záležitostí, zvláště v situaci, kdy se k účtu přihlašujete jen občas s většími časovými odstupy. Pro tento případ je k dispozici jednoduché řešení. Otevřete stránky EDN (http://edn.embarcadero.com/) a v hlavičce klikněte na odkaz „LOG ON".

1_LOG_ON

Otevře se Vám dialog pro přihlášení, kde vyplníte uživatelské jméno. Políčko pro zadání hesla ponecháte prázdné a místo tlačítka „Login" stiskněte tlačítko „Email my password".

3_Password

Na e-mailovou adresu Vašeho EDN účtu Vám bude obratem odeslána správa s Vaším zapomenutým heslem.

Sjednocení více účtů

V praxi může nastat situace, kdy má společnost více EDN účtů, přičemž ne každý z nich je svázán s některým ze zakoupených produktů. Z toho důvodu připravila společnost Embarcadero službu, která umožňuje převod licencí mezi uživatelskými účty. Formulář pro zadání požadavku naleznete na stránkách http://support.embarcadero.com/forms/transfer.

Formulář má dvě samostatné sekce. V první z nich se uvádí jméno uživatele, na kterého se mají licence (produkty) převést. Adresa elektronické pošty musí odpovídat adrese EDN účtu, pod kterým mají být licence sjednoceny.

11_Transfer_1

Následující sekce obsahuje tři totožné formuláře pro zadání až tří převáděných produktů. Vyžadováno je sériové číslo produktu (povinný údaj), jeho název včetně verze a přihlašovací údaje k EDN účtu s kterým je daný produkt aktuálně svázán. Dále pak jméno nového uživatel a důvod převodu.

11_Transfer_2

V případě, že potřebujete provést převod více jak tří produktů, je třeba použít uvedený odkaz http://support.embarcadero.com/forms/submitcase a obrátit se přímo na technickou podporu.

O přijetí požadavku budete informování elektronickou poštou na Vámi zadanou adresu.

UPOZORNĚNÍ - podáním požadavku potvrzujete a berete na vědomí následující:

 • Že se jedná se o interní převod licencí vrámci Vaší společnosti.
 • Že převáděné licence jsou ve výhradním vlastnictví společnosti.
 • Že požadovaný převod není vrozporu slicenčními ujednáními společnosti Embarcadero.
 • Že tímto nenabýváte žádné dodatečné licence.
 • Že re-registrace není motivována akvizicí, sloučením nebo jinou změnou vlastnictví.

Služby uživatelům

EDN účet poskytuje dva druhy služeb. Jednak je jakýmsi rozcestníkem, zjednodušujícím přístup k jednotlivým informačním zdrojům týkajících se produktů a technologií společnosti Embarcadero a za druhé pak plně personalizovaným komunikačním kanálem mezi společností a jednotlivými uživateli.

Veřejné informační zdroje

Odkazy na velké množství důležitých informačních zdrojů. Registrovaní uživatelé mají navíc možnost k jednotlivým příspěvkům nejen přistupovat, ale také publikovat své vlastní.

„Komunity" - Přístup ke komunitním stránkám členěným podle jednotlivých produktů. Vynikající platforma pro sdílení novinek, tipů a dalších informací ke zvolenému nástroji. Stejně jako v dalších sekcích lze vyhledávat podle nejrůznějších kritérií.

„Články" - Další důležitý zdroj informací pro uživatele Embarcadero produktů. Naleznete zde technické články, doporučené postupy, oznámení o novinkách a spoustu dalších užitečných informací.

„Blogy" - Webové deníky techniků i manažerů Embarcadera, kde zveřejňují své postřehy z praxe, týkající se různých technologií a produktů.

„Zdroje" - Odkazy na další informační zdroje rozdělené po kategoriích. Naleznete zde například záznamy videopřednášek, příklady zdrojových kódů (CodeCentral), přístup k oznámeným chybám a podnětům (QualityCentral). K dispozici je i vyhledávání podle mapy „Tagů", tedy grafického vyjádření množství příspěvků k jednotlivým tématům (populárnější témata jsou uvedena větším a výraznějším písmem).

16_Tags

„Stahování" - Odkazy na zkušební verze produktů ke stažení či přístup na stránky pro zájemce o účast v „Beta testování" připravovaných nástrojů. Pro registrované uživatele je zde i vstup do sekce „My registered user downloads".

„Nápověda" - Podrobné informace a návody k používání jednotlivých služeb EDN.

Personalizovaný obsah („Member Services")

Jedná se o neveřejné informace a služby spjaté s testovanými nebo zakoupenými produkty, které byly registrovány pod daným EDN účtem.

„Embarcadero All-Access" - All-Access je hromadná licence, která pod jediným přístupovým kódem sdružuje specifické konfigurace produktů (více informací odkaz). Při prvním kliknutí na tuto volbu budete požádáni o Váš All-Access passcode:

12_All-Access_passcode

Po jeho zadání máte k dispozici informace o Vaší licenci All-Access. Zároveň se v All-Access obsažené produkty přidají mezi Vaše registrované.

„My registered user downloads" - Slouží jako přístup ke stahování instalací jednotlivých produktů. Ty mohou být ve formě standardního instalátoru, jako InstantOn nebo ISO obraz instalačního média. V této sekci naleznete také různé bonusy vztahující se k Vámi zakoupeným produktům (např. Partner DVD a podobně).

15_reg_downloads

„My registered products" - Po kliknutí na tento odkaz se ve formě tabulky zobrazí přehled všech licencí svázaných s EDN účtem.

13_MyRegistered

Význam jednotlivých sloupců je následující:

 • Produkt - Název a verze registrovaného produktu
 • Serial No. - Sériové číslo produktu (je součástí dodávky licence)
 • Key - registrační klíč (unikátní číslo generované při instalaci produktu)
 • Non-Commercial - Označuje, zda jde o licenci pro nekomerční použití (F pokud ne, T pokud ano)
 • Upgrade - Označuje, zda jde o Upgrade či primární licenci (F pokud ne, T pokud ano)
 • Active - Označuje, zda je licence aktivní (F pokud ne, T pokud ano)
 • Current registrations - Informuje o počtu registrací daného produktu

„My duplicate accounts" - Tento odkaz je určen uživatelům, kteří měli vytvořen účet u společnosti Borland nebo Embarcadero ještě před jejich sloučením. Pokud tedy historicky vlastníte dva účty se shodnou e-mailovou adresou, můžete je pomocí této volby sloučit.

„My CodeCentral" - Personalizovaný přístup k příkladům a zdrojovým kódům. Na rozdíl od veřejného přístupu jsou zde volby pro správu vlastních příspěvků.

„My Discussions" - Možnost vytváření a řízení vlastních diskusních vláken.

17_Diskuse

„My GetPublished" - Prostřednictvím tohoto odkazu získáte přístup k publikačnímu nástroji EDN. Tato sekce slouží jak dobrovolným tak profesionálním autorům. Naleznete tak zde i formuláře pro zdanění autorských honorářů J.

„My QualityCentral" - Z tohoto místa můžete přidávat a spravovat všechny své připomínky a podněty týkající se vlastností jednotlivých produktů společnosti Embarcadero.

„My cookies" - Volba umožňuje prohlížet obsah souborů, které si EDN vytváří pro uložení informací o identitě uživatele nebo aktuálních nastaveních.

14_Cookies

Tlačítkem „Clear Cookies" lze tyto soubory z počítače odstranit. Po této akci vyžaduje EDN opětovné přihlášení. Po kolik dní od posledního přihlášení se budou v systému „Cookies" uloženy můžete nastavit během přihlášení změnou parametru „Remember me for".

14_Cookies2

„Log out of Member Services" - Opuštění personalizované sekce EDN. Uživatel má nadále přístup ke všem veřejným zdrojům.

„Enter the Embarcadero Developer Network" - Pokud po přihlášení kliknete na tento link, budete přihlášeni ke všem službám EDN. Můžete tak stahovat, přidávat příspěvky a provádět další operace, aniž byste se museli opakovaně autentizovat.

„Login as a different user" -  V případě, že máte založen víc než jeden EDN účet, můžete tento odkaz použít k urychlení přechodu mezi nimi.

„Logout completely" - Provede úplné odhlášení uživatele ze stránek EDN.

Další zdroje informací

Embarcadero je moderní společností, která si je plně vědoma potenciálu moderních technologií. Aktivně proto využívá sociálních sítí jako jsou například „Facebook", „Linked In" nebo služeb „YouTube" a „Twitter". Pro prohlížení příspěvků umístěných na těchto serverech stačí jen kliknout na vybraný odkaz:

8_Soc_Site

Věříme, že EDN se stane i Vaším oblíbeným místem pro získávání a případně i publikování informací spojených s produkty společnosti Embarcadero. Pokud je vám cokoli nejasné, neváhejte se nás zeptat.