Česká a slovenská republika

 |  přihlášení | registrace
      Košík je prázdný   |  Jak nakupovat

O společnosti Embt.biz s.r.o.

Společnost Embt.biz s.r.o. zastupuje na území České republiky a Slovenské republiky především obchodní zájmy společnosti Embarcadero technologies. Vznikla v roce 2014 odštěpením od společnosti Borland s.r.o. a je jejím nástupcem. Důvodem rozdělení společnosti Borland s.r.o. na dva nezávislé subjekty byly především požadavky zastupovaných společností.

Potvrzení společnosti Embarcadero o distribuční smlouvě s Embt.biz pro ČR a SR.

Historie společnosti

Původní společnost Borland s.r.o. vznikla koncem roku 1994 jako zastoupení americké společnosti Borland Software Corporation (BSC) pro Českou a Slovenskou republiku. Do okamžiku odkoupení BSC společností Micro Focus v roce 2009 byla jediným autorizovaným reprezentantem a místním zastoupením této společnosti pro ČR a SR. Po akvizici BSC společností Micro Focus zůstal Borland s.r.o. i nadále distributorem původního sortimentu Borland.

BSC vyčlenila v roce 2006 své oddělení vývojových nástrojů a databází nejdříve jako samostatnou a oddělenou divizi. Později byla tato divize převedena na stoprocentně vlastněnou dceřinou firmu s názvem CodeGear a společnost Borland s.r.o. pokračovala v prodeji a podpoře nástrojů prodávaných pod hlavičkou CodeGear.

Začátkem roku 2008 společnost Borland s.r.o. uzavřela smlouvu o zastoupení společnosti Embarcadero Technologies pro území ČR a SR. O pár měsíců později prodala společnost BSC svou dceřinou firmu CodeGear právě společnosti Embarcadero.

Zcela přirozeně tak společnost Borland s.r.o. pokračovala v prodeji a podpoře stále stejných produktových řad, tedy řešení správy životního cyklu aplikací, vývojových nástrojů a databází a nově k nim přibyly nástroje pro řízení životního cyklu databází společnosti Embarcadero.

Historie společnosti je tedy již relativně dlouhá. Od roku 1995 vykazovala společnost Borland s.r.o. každoročně provozní zisk a investovala do svého dalšího rozvoje.

Interně byla společnost Borland s.r.o. do konce roku 2013 rozdělena na dvě oddělení:

  • Prodej a podpora produktů a služeb společnosti Borland Micro Focus (dříve Borland Software Corporation)
  • Prodej a podpora produktů a služeb společnosti Embarcadero Technologies

Od roku 2014 byla obě relativně nezávislá oddělení převedena na samostatné právní subjekty Borland s.r.o. a Embt.biz s.r.o. Tato změna byla do Obchodního rejstříku zapsána dne 29.10.2014, avšak hospodaření obou společností bylo zpětně rozděleno již ke dni 1.1.2014.

Společnost Borland s.r.o. provozovala již od roku 2000 internetový obchod, jehož prostřednictvím se prodávaly prakticky veškeré běžné produkty v oblasti vývojových nástrojů a databází. Potřeba stálého snižování cen běžného software a nutnost rutinní komunikace se všemi koncovými uživateli vedla Borland s.r.o. k přímému prodeji produktů koncovým zákazníkům bez distribučních a prodejních organizací jako mezičlánků. Webový obchod bude nadále provozován společností Embt.biz. Stránky celé této webové prezentace jsou určeny výhradně zájemcům o technologie Embarcadero Technologies a doprovodný software pro vývojářské nástroje Embarcadero.