Česká a slovenská republika

 |  přihlášení | registrace
      Košík je prázdný   |  Jak nakupovat

InterBase VAR program

Program pro vývojáře, kteří potřebují šířit se svými aplikacemi i spolehlivý databázový systém.

InterBase splňuje nároky vývojářů software a vývojářských týmů, které pro své aplikace hledají výkonný a snadno použitelný databázový systém, který je možno provozovat na mnoha druzích zařízení a jenž má bohatou nabídku propojitelnosti podnikové úrovně.

Vývojáři mohou InterBase zabudovat do svých aplikací a šířit ji s aplikacemi formou "tiché instalace". Za licence pak platí periodicky (nejčastěji kvartálně) podle toho, kolik jich se svými aplikacemi poskytnou zákazníkům. Tato možnost licencování a množstevní slevy jsou však možné pouze po uzavření partnerské prodejní smlouvy.

Jak se stát partnerem pro prodej InterBase s aplikacemi (InterBase VAR).

➽ Napište nám - my s vámi probereme vaše požadavky a vypracujeme pro vás návrh smlouvy, která vám umožní pohodlně šířit InterBase s vašimi aplikacemi a získat partnerskou množstevní slevu. Sleva se bude odvíjet od předpokládaného počtu prodejů a vezme v úvahu cenu celé aplikace; cena licence InterBase by v ideálním případě měla být pouhým zlomkem ceny celé aplikace využívající InterBase.

První krok: pořiďte si balíček InterBase VAR SDK

Prvním krokem k uzavření partnerské smlouvy je ➽ nákup balíčku InterBase SDK (Software Development Kit). Tento balíček dodávaný jako elektronická licence a dostupný stažením z určené adresy je k dispozici za nominální cenu ve webovém obchodě.

Balíček vám poskytne

 • Licence InterBase použitelné během celého procesu vývoje aplikací
 • Umožní tvorbu demo programů
 • Umožní testování "tiché instalace"
 • Následně poskytuje výstupní sestavy s přehledem využívání

Balíček SDK obsahuje jeden rok platné testovací licence na:

 • InterBase Server, včetně serverů s různými počty souběžných uživatelů
 • InterBase Desktop
 • InterBase ToGo (pro zabudování do mobilních a stolních aplikací)

Balíček SDK též obsahuje možnost testovat a pracovat s plným 256bitovým šifrováním AES, tedy s vlastností nedostupnou v běžných verzích pro vývojáře, které jsou například součástí produktů Delphi, C++Builder či RAD Studio.

Jakmile je partnerská smlouva dohodnuta a uzavřena, je velice snadné převést licence z balíčku InterBase VAR SDK na běžné provozní licence se všemi požadovanými vlastnostmi.

Licenční portál pro partnery typu InterBase VAR

Vývojář aplikace se nestará o sledování prodejů licencí InterBase - ty jsou automaticky registrovány VAR portálem, takže odpadá nutnost pořizovat si přesnou evidenci prodejů licencí. Portál poskytne partnerům samoobslužný přístup k informacím o využívání licencí InterBase šířenými formou zabudování do aplikací. Na licenčním portálu najdete:

 • Podrobný přehled využívání licencí InterBase
 • Fakturační souhrny a data užitečná pro odhady budoucích prodejů
 • Kontaktní informace

Pro přístup k portálu budete potřebovat partnerský účet pro InterBase VAR; ten získáte ihned po uzavření partnerské smlouvy.

Seznamte se s výhodami partnerského programu pro InterBase VAR ještě dnes; začít můžete tím, že si ➽ pořídíte balíček InterBase VAR SDK.

Proč používat InterBase s vytvářenými aplikacemi

Úsilí společnosti Embarcadero je zaměřeno na poskytování nástrojů pro vývojáře, kteří potřebují vytvářet aplikace pro více druhů cílových zařízení. O velkou část této úlohy se postarají vývojářské nástroje, ale InterBase poskytne výkonný nástroj pro ukládání dat pod operačními systémy Windows (32bitové i 64bitové), Mac OS X, Linux (32bitový; 64bitový je v předběžné verzi), Solaris, Android a iOS. Na trhu je sice mnoho databázových systémů, které běží na mnoha operačních platformách, nicméně InterBase má unikátní postavení na trhu díky následujícím vlastnostem:

 • Jde o plně vybavenou zabudovatelnou databázi jak pro stolní, tak i mobilní zařízení.
 • Nabízí 100% kompatibilitu souborových formátů na stolních i mobilních zařízeních, takže se snadno používá v průběhu celého životního cyklu aplikací.
 • Má zabudované silné bezpečnostní vlastnosti a tím masivně snižuje rizika úniků dat; to má velký význam především u citlivých dat používaných na mobilních zařízeních.
 • Má dlouhou a bohatou historii jako databázový systém s nulovými nároky na administraci a s minimálními nároky na využití paměti.
 • Je těsně integrována s nástroji RAD Studio/Delphi/C++Builder a Appmethod.

Stále více podniků mobilizuje své pracovníky, aby pracovali účelněji. Produkty řady RAD Studio pomohou vývojářům rychle vytvářet požadované aplikace, ale InterBase jim bez vynaložení velkého úsilí poskytne zabezpečení dat především při přechodu na mobilní zařízení.

Vzhledem k platným zákonům o ochraně citlivých dat by měla veškerá obchodní data být ukládána v zašifrované podobě v kterémkoli úložném místě. I v případě, že je počítač ukraden, mohou organizace platit velké pokuty, pokud data nebyla bezpečně šifrována. Tady InterBase významně pomáhá, jelikož šifrování a zabezpečení dat je součástí edic InterBase ToGo, InterBase Desktop a InterBase Server.

➽ Více o šifrování si můžete přečíst v tomto článku.

 • InterBase snadno zavádí šifrování dat tím, že se o ně postará databáze a není třeba nic řešit v aplikaci.
 • InterBase je databázovým systémem, který lze v procesu vývoje použít s mnoha operačními systémy a pak data nasadit do provozu na jakoukoli cílovou platformu prostým překopírováním souborů. To velice zjednodušuje život vývojářům nejen v procesu vývoje, ale i v případě provozních problémů u zákazníků; zákaznická data je možno analyzovat na platformě podle vlastního výběru.
 • Nezáleží na tom, jaká je cílová platforma aplikace – práce na vaší datové vrstvě se provede jen jednou, čili se ušetří náklady na vývoj, vývojářské úsilí a doba tvorby aplikace.

Nahraďte BDE něčím modernějším

Borland Database Engine (BDE) býval před mnoha lety populárním způsobem práce s uloženými daty z aplikací vytvořených v nástrojích Delphi nebo C++Builder. BDE se však již mnoho let nevyvíjí, a proto bychom chtěli povzbudit zákazníky, aby BDE opustili a ve svých aplikacích využili spíše InterBase.  Pomocí IBX a FireDAC dnes můžete své aplikace vylepšit a data uložit do správy databázového stroje InterBase. Jak se to jednoduše udělá, najdete například v ➽ Embarcadero Docwiki.

Jak celé použití InterBase v procesu vývoje funguje?

InterBase SDK je balíčkem pro vývojáře software, který obsahuje licence pro použití během procesu vývoje, testování a prodeje aplikací, které využívají InterBase včetně výroby aplikačních demoverzí.

Balíček "InterBase VAR SDK Pack" je licence časově omezená na jeden rok a obsahuje serverové licence včetně simultánních uživatelů pro testy nasazování různých konfigurací víceuživatelských aplikací na servery:

 • InterBase Server – 1 uživatel (SDK)
 • InterBase Server - 1 další uživatel (SDK)
 • InterBase Server – 5 dalších uživatelů (SDK)

Dále obsahuje testovací licence pro stolní počítače a pro zabudování do mobilních a stolních aplikací:

 • InterBase Desktop - 1 uživatel (SDK)
 • InterBase ToGo pro mobilní aplikace – 1 uživatel (SDK)
 • InterBase ToGo (stolní) – 1 uživatel (SDK)

Každý licenční klíč v balíčku SDK umožní používání po dobu 360 dní a je platný jeden rok od data vydání. Každý požadavek na licenci určitého sériového čísla vytvoří novou neomezenou licenci pro "tichou" instalaci, která se ukončí po 60 dnech. Každou licenci si je možno vyžádat šestkrát během roční platnosti balíčku. Když si například v jediný den vyžádáte stejnou licenci dvakrát, vytvoří se vám dva soubory a odečte 120 dní od celkové doby.

Pro každou nově vydanou verzi InterBase budete potřebovat i nový licenční balíček SDK.

InterBase funguje i s dalšími integrovanými vývojovými prostředími na jakékoli platformě, která umožní komunikovat pomocí ovladačů ODBC, JDBC a ADO.NET.

Kromě balíčku SDK je možno si stáhnout i běžnou zkušební verzi InterBase, která však neobsahuje podporu šifrování. Nabízí 90 dní platnou licenci pro ekvivalent serverové licence a 20 souběžných uživatelů, každý z nich se čtyřmi databázovými propojeními. Balíček SDK není navržen jako zkušební verze, ale je možné jej tak použít. ➽ Zkušební verzi InterBase je možno stáhnout zde.

Další užitečné informace o InterBase