Česká a slovenská republika

 |  přihlášení | registrace
      Košík je prázdný   |  Jak nakupovat

Internet of Things

IoT

IoT (Internet of Things) neboli česky internet věcí je horkým tématem dnešního zájmu informatiků. Jde o celou řadu drobných zařízení schopných bezdrátově komunikovat s výpočetními zařízeními. Nemálo z nás již vlastní nějaké osobní zařízení, které do této kategorie spadá. Technologie IoT se však pomalu, ale jistě stává součástí profesionálních obchodních a průmyslových aplikací a začíná významně ovlivňovat celé podnikové informační systémy.

Nástroje Embarcadero umožňují programování velké řady zařízení typu IoT.

Jednou z technologií spojených s IoT, která se již dnes používá v řadě aplikací či služeb, jsou takzvané indikátory blízkosti, neboli majáčky (anglicky beacons). Tato miniaturní pasivní zařízení periodicky vysílají aplikacím signály o své přítomnosti a vzdálenosti. Aplikace pak mohou údaje o přesném místě využít pro spouštění určitých akcí, například zaslání nabídky informací souvisejících s konkrétním místem, typicky na mobilní zařízení. Majáčky samy žádné uživatelské informace nezasílají, ale mohou odeslat webovou adresu nebo specifický kód, pomocí kterého si následně mobilní zařízení vyžádá konkrétní informace. Mají proto široké možnosti využití v propagaci, navigaci, poskytování informací návštěvníkům, nebo třeba reklamě.

Společnost Embt.biz nabízí vývojové nástroje pro rychlý vývoj aplikací snadno propojitelných se světem IoT, ➽ dodávku majáčků společnosti Sensorberg, implementaci technologie beacon včetně zajištění zázemí souvisejících cloudových služeb. Zeptejte se nás.

Úvod do IoT Je pro Vás oblast IoT, beacons a propojitelných aplikací velkou neznámou? Pak se podívejte se na tento článek.
Informace pro podniky Zvažujete využití beacons či podobných technologií ve vašem podniku či instituci? Nechte se inspirovat.
Informace pro vývojáře Jste společnost nebo samostatný vývojář a zvažujete vývoj aplikací s podporou beacons, čidel nebo libovolných jiných externích zařízení? Zde najdete základní návod, jak na to.