Edice CE a SMB vývojových nástrojů

Společnost Embarcadero nedávno rozšířila nabídku edic svých vývojových nástrojů. Po uvedení bezplatné CommunityEdition je nově k dispozici také edice SMB Enterprise. Tu lze objednávat ve dvou variantách a to jako trvalou licenci, nebo jako licenci na jeden rok.

Uvolnění nových edic je zaměřeno především na zvýšení dostupnosti vývojových nástrojů pro mladé začínající vývojáře a také rychlejší růst uživatelské základny. S tím korespondují i licenční omezení, která jsou pro edice CE a SMB společností Embarcadero nastavena:

EDICE PLATNOST LICENCE MAX OBRAT SPOLEČNOSTI MAX POČET ZAMĚSTNANCŮ TECH. PODPORA JINÁ OMEZENÍ CENA (BEZ DPH)
Community (CE) 12 měsíců $ 5 000 bez omezení Ne Ne Kč 0,00
€ 0,00
Enterprise SMB 12 měsíců $ 25 000 15 Ano Nelze použít ve státní zprávě a státem zřizovaných organizacích Kč 29 744,00
€ 1 144,00
Trvalá licence $ 25 000 15 Ano Kč 71 760,00
€ 2 760,00

Dodržování licenční smlouvy, kterou uživatel akceptuje v průběhu instalace (www.embarcadero.com/products/rad-studio/rad-studio-eula), je  v souladu s článkem 11 monitorováno. Nástroj odesílá na server identifikační údaje uživatele a případně společnosti, jméno počítače (hostname), lokální i veřejnou IP adresu, MAC adresu a doménu včetně doby používání nebo názvů otevíraných projektů. Při porušení některé ze stanovených podmínek je vymáhána úhrada plné ceny produktu navýšené o předplatné na celkem tři roky a jednorázovou „penalizaci“ ve výši až 3 000 EUR. Uvedená náhrada a penalizace je vymáhána právním oddělením společnosti Embarcadero - pokud byste takovou výzvu dostali,doporučujeme abyste nás kontaktovali a situaci se pokusili řešit s naší pomocí.

Community Edition je svou vybaveností shodná s edicí Professional. Umožňuje tak plnohodnotný vývoj desktopových a mobilních aplikací pro platformy Windows, MacOS, iOS a Android. Určena je především pro hobby programátory, studenty a soukromé použití.

Enterprise SMB Edition odpovídá edici standardní Enterprise, je však dodávána za nižší cenu. Zajímavým řešením může být pro samostatné či začínající vývojáře, kterým chybí podpora vícevrstvé architektury nebo databázová konektivita podnikové úrovně. Časově omezené licence mohou být vítanou alternativou pro společnosti, které potřebují po omezenou dobu navýšit počet licencí, nebo pracují na jednorázovém, krátkodobém projektu.

Podrobné porovnání vybavenosti všech dostupných edic naleznete na webové stránce www.embt.cz/salesinfo/rsx-rio-edice.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.